Knižné hlášky

9. září 2007 v 10:49 | Angel |  Hlášky
Moje obľúbené knižné hlášky. Budem ich priebežne aktualizovať.

Stopárov sprievodca po galaxii: (Adams Douglas)
"Ale pane Dente, ty plány byly přístupné na místním plánovacím úřadě tři čtvrtě roku."
"To jo, a jakmile jsem se to dozvěděl, hned jsem se taky na ně sěl podívat, včera odpoledne to bylo. Zrovna jste se nenamáhali na ně upozorňovat, co? Jako třeba že byste to někomu řekli, nebo tak něco na ten způsob."
"Ale ty plány byly vyvěšeny..."
"Vyvěšeny? Musel jsem je nakonec jít hledat do sklepa."
"Tam je oddělení, kde je vyvěšují."
"S baterkou."
"Asi byl zrovna výpadek proudu."
"A schody zřejmě taky vypadly."
"Podívejte se, našel jste to oznámení nebo ne?"
"Ale jo, našel. Na dně zamčené registračky, a tu vecpali na zrušený záchod a na dveře dali ceduli Pozor, leopard!."
Jedna z věcí, které Fordu Prefectovi připadaly na lidech nejnepochopitelnější, byl zvyk neustále pronášet a opakovat naprosto očividná fakta, jako například to je ale krásně, ty jsi ale dlouhán, nebo jejej, vypadá to, že jsi spadl do desetimetrové studny, jsi v pořádku?
"Naneštěstí jsem uvízl na Zemi mnohem déle, než jsem měl v úmyslu," vyprávěl Ford. "Chtěl jsem se zdržet týden a zůstal jsem patnáct let."
"Ale jak ses tam vůbec dostal?"
"Jednoduše, svezl mě jeden vtipálek."
"Vtipálek?"
"Jo."
"Jaký vtipálek?"
"Vtipálci jsou obvykle bohatí hošíci, co nemají nic na práci. Křižují vesmírem a pátrají po planetách, které dosud nenavázaly kontakt s jinými civilizacemi, a pak je straší."
"Straší?" Arthurovi začalo připadat, že se mu Ford schválně snaží zamotat hlavu.
"Jo, straší. Vyhlídnou si nějaké odlehlé místo, kde žije jen málo lidí, a pak přistanou přímo před nějakým nic netušícím chudákem, kterému nikdy nikdo neuvěří, poskakují před ním s praštěnými anténkami na hlavě a legračně pípají. Dost dětinská zábava."
Barva kouzel: (Terry Pratchett)
V ulici Voňavkářů vydával oheň omamnou vůni, a když začal hltat balíčky vzácných sušených bylin a drog ve skladištích drogistů a mastičkářů, většina lidí zešílela a mluvila o bohu.
V těchto chvílích už plameny zachvátily celé morporské Dolní město a bohatší a významnější občané Ankhu, ležícího na protějším břehu, odvážně řešili situaci tím, že ničili mosty.
"Za všecko může von," odpověděl odevzdaně Mrakoplaš.
Bravd a Lasička se obrátili k postavě, která teď s jednou nohou ve třmeni poskakovala vedle koně po cestě.
"Takže žhář, co?" zabručel nakonec Bravd.
"No," odpovídal Mrakoplaš, "tak docela bych to zase neřek. Víte, kdyby nastal poslední nekonečnej chaos a všude mlátily blesky, tenhle chlápek by stál v dobře navlhčeným měděným brnění na vršku kopce a vykřikoval by: ,Všichni bohové jsou sviňáci.' Nemáte něco k jídlu?"
Harry Potter 7 (J.K.Rowlingová)
"Souhlas," řekl Fred. "Tak, lidi, zkuste to a trochu se uklidněte. Už tak je to špatné i bez vymýšlení si věcí. Například ten nápad, že Vy-Víte-Kdo dokáže zabíjet lidi pouhým pohledem. To je bazilišek, posluchači. Jeden jednoduchý testík: Zjistěte, jestli ta věc, co na vás zírá má nohy. Jestli má, můžete se mu klidně podívat do očí, ačkoliv jestli je to opravdu Vy-Víte-Kdo, bude to nejspíš ta poslední věc, kterou uděláte."
A ty pověsti, že byl viděn v zahraničí?" zeptal se Lee. "No, kdo by nechtěl krásné malé prázdniny po té těžké práci, kterou vykonal?" zeptal se Fred. "Jde o to, lidi, abyste nebyli uklidněni falešným pocitem bezpečí, když si budete myslet, že je v zahraničí. Možná je, možná ne, ale stále je pravda, že se dokáže pohybovat rychleji než Severus Snape tváří tvář šamponu, když se mu zachce, takže nepočítejte, že bude dlouho pryč, jestli nechcete nic riskovat. Nikdy bych si nemyslel, že toto vyslovím, ale bezpečnost především!"
Stehphen King - Prokletí salemu
"To by bylo od tebe pěkné. Tu a tam si sem vyjdu poslechnout si muziku. Mám rád hlasitou muziku. Víc než dřív, od té doby, co jsem začal hůř slyšet... (Matt Burke, 60 ročný učiteľ)
"Ne, ne, a ne. Je mi dobře."
"O tom rozhodnu já," řekl Cody upjatě. "Viděl jste třeba jen chvíli dvojitě?"
"Od té doby, co jsem si jednou koupil galon whisky, tak ne." (pri lekárskom vyšetrení)
Dejme tomu, že tělo teď vypadá stejně přirozeně jako v den, kdy bylo pohřbeno. Co pak? Propíchneme mu srdce kůlem?" (Ben)
"To těžko," řekl Cody. "Za prvé tam bude přítomen soudní lékař nebo jeho zástupce. Myslím, že ani Brent Norbert by nepovažoval za profesionální přístup, kdybych z kabely vytáhl kolík a zatloukl ho do dětské mrtvoly." (Rozhovor o exhumácií tela toho mŕtveho chlapca Dannyho Glicka)
Zaparkovala u ústí nepoužívané dřevařské cesty na dně prolákliny a vystoupila. Po chvilce váhání vzala kůl a kolem krku si pověsila křížek. Pořád se cítila absurdně, ale už ani ne zpoloviny tolik, jak by se cítila, kdyby náhodou jel kolem nějaký známý a viděl ji, jak mašíruje po cestě nahoru s kůlem ze sněhové zábrany v ruce.
Ahoj, Suze, kam jdeš?
Ale, jenom zaskočím k Marstenovům zabít upíra. Ale musím sebou hodit, protože večeře je v šest. Rozhodla se, že půjde zkratkou přes les.
Stephanie Meyerová - Stmívání
Honem jsem bežala otevřít; trochu mi dělala potíže obyčejná zástrčka, ale nakonec jsem dveře otevřela dokořán, a tam stál on.
Napřed se neusmíval - jeho obličej byl vážný. Ale když si mě prohlédl, jeho výraz se odlehčil a on se zasmál.
"Dobré ráno," uchechtl se.
"Co se děje? pohlédla jsem dolů, abych se ujistila, že jsem nezapomněla na nic důležitého, jako třeba boty nebo kalhoty.
"Čas na snídani," řekl nakonec (Edward) nenuceně - jsem si jistá, že chtěl dokázat, že si pamatuje všechny moje lidské křehkosti.
Sevřela jsem si krk oběma rukama a zírala na něj vykulenýma očima. Po tváři mu přejelo zděšení.
"Žertuju!" zařehtala jsem se. "A tys říkal, že neumím hrát!"
Stephanie Meyerová - Nový měsíc
Byla jsem na devadesát devět procent prěsvědšená, že je to jenom sen.
Dŭvodŭ, proč jsem si byla tak jistá, bylo víc. Zaprvé jsem stála v zářivém kuželu světla - v takovém tom oslepujícím jasným slunci, jaké v mém novém domově v deštivím městečku Forks ve štáte Washington nikdy nesvítilo. A za druhé jsem se dívala na svou babičku Marii. Babička byla už šest let mrtvá, takže jsem svou teorii o snu měla slušne podloženou.
Já chci vidět Ostřelovače," stála jsem si na svém. "Mám náladu na akčňák. Sem s krví a vnitřnosti!"
"Na vlkolacích není nic špatného," zamumlala jsem, ohromená jejím kritickým tónem.
"Dokud se nerozzuří." Ostře zavrtěla hlavou. "Na tebe je spoleh, Bello. Každý jiný by byl rád, že jsou upíři z města, ale ty se musíš sčuchnout s prvními příšerami, na kterí narazíš."
Stephanie Meyerová - Zatmění
Kdybychom tu tvou smŭludkázali zavřít do láhve, měli bychom v rukou zbraň hromaného ničení.
Bílý vlk (David Gemmell)
Sevřel prsty chlapcův zlomený nos a prudce zakroutil. Hlasitě to křuplo a Rabalyn vykřikl. "Teď ho budeš mít zase rovný," slíbil Druss a poplácal mladíka po zádech. Rabalyn zaúpěl, odpotácel se kousek stranou, padl na kolena a začal zvracet.
"Vždycky rád vidím jemný přístup," poznamenal Diagoras.
Smrtonoš: (David Gemmell)
"Všechno je připraveno, generále," sděloval mu Sieben rozjařeně. "Spousta nití a ostré jehly. A obvazy - a ty nejodporněji páchnoucí byliny, na jaké jsem kdy narazil. Podle mě stačí jen pohrozit, že je tím budeš léčit, a ranění se pohrnou zpátky na hradby." (v nemocnici pred bitkou)
Legenda: (David Gemmell)
"Muž, který tě zabije, dostane velkou odměnu. Sto koní z mých vlastních stájí." (Ulrik)
"Jak ten muž dokáže, že mě zabil?" (Druss)
"Přinese mi tvou hlavu a dva svědky své rány." (Ulrik)
"Nedovol, aby se tahle informace dostala k mým lidem. Oni by to udělali za padesát koní." (Druss)
Dva tisíce čtyřicet zůstalo.
"Jen nás tak proklatě málo," mumlal Druss, když schůze skončila.
"Já stejně nikdy neměl rád davy," odtušil lehkovážně Střelec.
"Nezoufej, kamaráde," radil Střelec a poplácal Drussa po zádech. "Víš přece, že by mohlo být ještě hůř."
"Opravdu? Jak to?"
"No, mohlo by nám dojít víno."
"Nám došlo víno."
"Vážně? No to je strašný. Nikdy bych tady nebyl zůstal, kdybych to byl býval věděl. (počas zúfalej obrany pevnosti)
Co budeš dělat teď?"
"Myslím, že se stanu mnichem a celý život zasvětím modlitbám a práci."
"Ne," řekl Rek. "Myslím, co budeš dělat konkrétně dneska?"
"Á! Dneska se opiju a půjdu za děvkama," prohlásil Střelec. (krátko po tom, ako vyhrali bitku o Dross Delnoch)
Stehphen King - Holčička která měla ráda Toma Gordona
Když půjdou pořád dál, třeba Péťa uvidí něco, co ho zaujme nebo aspoň rozptýlí. Mývala. Možná jelena. Dinosaurus by taky nebyl špatný.
"To je otrava," zasténal skoro Péťa - to byla první jasně artikulovaná věta od chvíle, kdy vystoupil z auta, a Trisha si pomyslela: Bože, prosím tě, sešli něco. Jelena, dinosaura nebo UFO.
Měli jsme zůstat doma, pomyslela si Trisha. Tohle mohli dělat i doma a já jsem si mohla přečíst knížku. Třeba znovu Hobita - příběh o chlapících, kteří rádi chodili po lese.
William King - Warhammer 1 - Zabíječ trolů
Felixovi se pranic nelíbil lesk, který se objevil trolobijci v očích. Gotrekovo nadšení jít dobýt hrad a utkat se s netvorem zářilo místností jako teplo od velkého ohně.
"Vstávej, človíčku!" zahřímal hluboký hlas někde u Felixova ucha. Nevšímal si ho v naději, že třeba zmizí a on se bude moci pohroužit zpět do dřímoty.
"Vstávej, človíčku, nebo přísahám, že vstanu a zaškrtím tě těmihle řetězy." V hlase byla výhrůžka, která přesvědčila Felixe, že by mu měl věnovat pozornost. Otevřel oči - a vzápětí si přál, aby to byl neudělal.
I matné světlo jediné nástěnné pochodně bylo příliš jasné. Její slabá záře zraňovala Felixovi oči. Vlastně to bylo dobře, aspoň se mu hodily ke zbytku těla. Srdce v jeho hrudi bušilo jako gong rozeznívaný údery bitevního kladiva. Hlava ho bolela jako by s ní hráli kopanou. V ústech měl sucho jako na poušti a na jazyku pocit, jako by ho někdo obrousil.
William King - Warhammer 2 - Zabíječ skavenů
Malá černá krysa přeběhla přes trám nad jeho hlavou. Když tu podkrovní světničku s jediným malým oknem uviděl poprvé, myslel si, že tady bude alespoň v bezpečí před krysami, které zamořovaly všechny budovy Nové čtvrti. Sám sebe klamal představou, že by hlodavce musel po překonání všech těch schodů sklátit infarkt. Mýlil se. Krysy z Nové čtvrti byly troufalé, odvážné a vykrmené lépe než spousta lidí. Viděl dokonce jednu z těch velkých krys honit kočku.
"Dokážu si představit horší zločin, jako třeba utopit umírajícího muže.""Ty neumíráš, človíčku. Je to jen škrábnutí." (Gotrek sa pokúšal prebrať omráčeného Felixa džbánom vody :))
"Možná, že všichni skaveni nejsou nepřátelští. Možná nám někteří z nich chtějí pomoci."(Felix)"Možná byla moje babička elfka."(Gotrek)
"Možná bychom měli upozornit hlídku," zašeptal Gotrekovi."A co jim chceš říct? ,Vloupali jsme se právě do vaší zbrojnice a objevili tam nějaké skaveny. Čestně, nesnažili jsme se nic ukrást. Jen jsme se chtěli podívat.' Viset jako zloděj není zrovna moje představa slavné smrti, človíčku."
"Možná proto, že umím číst.""Dokážete přečíst runy skavenů?""Ne, ale umím číst císařské písmo.""Takže dopisy byly napsány císařským písmem?" Ostwald se zatvářil udiveně."Ovšem. Jak jinak bych to přečetl?""Máte ty dopisy u sebe?""Ne, zmizely v obláčku kouře pět úderů srdce poté, co jsem si je přečetl," odpověděl ironicky Felix. Chtěl dodat, že u sebe normálně dopisy nenosí, ale Ostwald ho přerušil."Opravdu mocné kouzlo! Herr Jaeger...."
Skutečnost, že si Ostwald odvodil rozsáhlé a dobře organizované spiknutí skavenů z několika náhodných činů, kterých se dopustil sám Felix a trolobijce, by mohlo být zábavné - nebýt jedné věci.Bylo zcela zřejmé, že opravdu existuje rozsáhlé a dobře organizované spiknutí skavenů.
William King - Warhammer 3 - Zabíječ démonů
"Snorri si teda asi dá pivo. Snorri má trochu žízeň!""Deset piv pro Snorriho Nosohryze!" zařval Gotrek.
"Makaisson. Malakai Makaisson?" zeptal se Gotrek. "Ten šílenec!"Felix otevřel ústa a v úžasu pohlédl na trolobijce. Nebyl si tak docela jist, že by se s tímhle Makaissonem chtěl setkat. Někdo, koho Gotrek označil za šílence, musí být skutečně maniak. Zasloužil by nejspíš cenu za šílenství.
"Postavil největší parník na světě," prohlásil Varek konverzačním tónem. "Jmenoval se Nepotopitelný. Byl dvě stě kroků dlouhý. A vážil pět set tun.......Byl na něj úchvatný pohled, jak pění vodu a jeho prapory vlají ve větru."Vypadal jistě působivě, pomyslel si Felix....... Na druhé straně... pokud byla tak úchvatná, jak to že o ní nikdy neslyšel?"Co se s Nepotopitelným stalo? Kde je teď?"Trpaslíci chvíli zahanbeně mlčeli."Ehmm... potopil se," řekl nakonec Varek.
"Pak postavil létající loď," utrousil Gotrek sarkastickým tónem."To je pravda. Makaisson postavil lítací loď," potvrdil Snorri."Jmenovala se Nezničitelná," dodal Varek. …..."Byla to ohromná věc," řekl Varek. "Velká jako plachetnice. S kovanou železnou věží. Trup měla alespoň sto kroků dlouhý. A létala rychlostí deset námořních mil za hodinu s větrem v zádech, samozřejmě.""A co se s ní stalo?" zeptal se Felix s nepříjemným pocitem, který naznačoval, že odpověď už zná."Zřítila se," řekl Snorri."Boční větry a díra v nádrži s plynem," doplnil Varek. "Velký výbuch.""Všichni na palubě zemřeli.""Kromě Makaissona," řekl Varek, jako by se tím něco změnilo.
Felix cítil, jak se křehký kovový můstek prohýbá pod jeho vahou, a na okamžik si myslel, že povolí. Doslova doskočil na palubu vzducholodi."Vítejte na palubě Ducha Grungniho," pravil Borek.Varek ho popadl, odtáhl ho stranou a pošeptal mu: "Makaisson chtěl tuhle loď nazvat Nezastavitelná, ale strýc mu to z nějakého důvodu nedovolil."
Nejdříve pro něj vyjížďka byla spíš zvláště rafinovanou formou mučení, když mu pohyby koně způsobovaly stahy podrážděného žaludku. Proklínal tu ženu, svého koně, čerstvý vzduch a zářící slunce, zhruba v tomto pořadí.
"Vypiji tvou krev do poslední kapky, rozdrtím ti lebku, pohltím tvůj malinký mozek a přitom ti sežeru duši. Pochopíš, co znamená slovo hrůza.""Začínám chápat, co znamená slovo nuda," opáčil Gotrek a pronikavě se zasmál. "Chceš mě svými proslovy unudit k smrti, nebo půjdeš sem a zemřeš?"
William King - Warhammer 4 - Zabíječ draků
Když promluvil, měl silný a znělý hlas. "Zdravím tě, Boreku Vidlívouse. Zdravím tě, Gotreku, synu Gurniho. Zdravím tě, Snorri Nosohryze. Zdravím tě, Malakai, synu Makaie."Felixe se zmocnily obavy, že král trolobijců míní pozdravit všechny hosty jménem, a ukázalo se, že ten strach byl oprávněný. Udělal to.
Opilý mág je hloupý mág a hloupý mág bude brzy mrtvý mág.(Max)
"O co šlo?" zeptala se Ulrika."Trolobijci se nemůžou rozhodnout, jestli mají dřív vyčistit hory od orků, nebo zabít draka.""Proč neudělat obojí?" zeptal se Oleg ironicky."Pst!" řekl Felix. "Mohli by tě slyšet."
"Vypadá to jako dost bezpečné místo," řekl nahlas, spíš aby se uklidnil, než kvůli tomu, aby promluvil."Jo, človíčku, za předpokladu, že útočníci nebudou mít dobývací stroje," řekl Gotrek."Nebo mocnou magii," dodal Max Schreiber."Nebo nebudou sedět na létajících nestvůrách," poznamenala Ulrika. Felix se rozhlédl po svých společnících. "Promiňte, že jsem se ozval," řekl nakonec. "Nerad ničím vaši optimistickou náladu."
Najednou řev přestal."Teď nás ta potvora nejspíš ucejtila," poznamenal Malakai. "Takže už ví, že sme tu.""Snorri si myslí, že to je správné," prohlásil Snorri. "Snorri by nechtěl mít nefér výhodu."
"Bohové nám dali odvahu, abychom neustoupili ani o píď, človíčku, a zbraně k pobíjení nepřátel. Co víc potřebujeme?" řekl Gotrek."Armáda sigmaritských templářů by nebyla na škodu," odpověděl Felix. "Dal bych přednost tomu, kdyby má božská pomoc měla hmatatelnou formu."
William King - Warhammer 5 - Zabíječ bestií
"A kdo jste vy, pane?""Max Schreiber, říšský čaroděj, původně ve službách hraběte z Middenheimu."Kdyby Max oznámil, že je hlavním pojídačem dětí u dvora pánů Chaosu, sotva by se mu dostalo chladnější odpovědi.
Bylo tu tak plno, že by člověk musel být trolobijce nebo elfský princ, aby byl nápadný.
William King - Warhammer 6 - Zabíječ upírů
"Co je to?" zeptal se. Pak si na svou otázku sám odpověděl. "Pravděpodobně oheň v chýši nějakého měšťana."Felix zavrtěl hlavou. "Ne. Příliš se vlní a je příliš tmavý. To není obyčejný oheň. Pokud někdo nezapálil celou ulici ve snaze se zahřát. Ne že bych se divil, kdyby to udělal."
"Slyšel jsem, že některým lidem se ve společnosti nemrtvých líbí. Například se to říká o Detlefu Sierckovi.""Některým lidem možná ano, ale mně ne. Nelíbí se mi představa, že by se na mne někdo díval jako na své příští jídlo."
"Kde je Gotrek?" zeptal se Max."Pije někde se Snorrim Nosohryzem. Když budete sledovat stopu zlámaných žeber, určitě je brzy najdete."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michelle_Sun Michelle_Sun | Web | 3. února 2008 v 15:08 | Reagovat

:D no... tá druhá hláška z Twilight nemá chybu.... super....... :D

2 Qtinka Luna Cullen-Black Qtinka Luna Cullen-Black | Web | 4. října 2008 v 16:15 | Reagovat

Naj hlášky sú z TW xD

3 Iwanqa Iwanqa | E-mail | Web | 1. ledna 2009 v 16:48 | Reagovat

V Twilight bolo viac skvelých hlášok, no tieto, čo si vybrala  sú fakt SUPER!!!!!!:DDDD

4 Vojtas Vojtas | 21. ledna 2011 v 21:54 | Reagovat

JJ, tyhle hlážky z warhammeru miluju! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama